Demirkaya Tarım Danışmanlık
demirkayadanismanlik@gmail.com
0 539 437 15 27

Tarımsal

Tarımsal Danışmanlık Nedir

Tarımsal Danışmanlık Nedir

Tarımsal Danışmanlık Nedir?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve tarımsal işletme sahiplerine yönelik bilgilendirme, teknik yöntemlerin geliştirilmesine dair çalışmalar bütünü olarak tanımlanan tarımsal danışmanlık, üreticiye olduğu gibi tüketiciye de büyük katkılar sunmaya devam ediyor. Bu çalışma ile birlikte tarladan sofraya daha sağlıklı gıdaların ulaşmasını sağlamak ve bunu bilinçli bir şekilde ortaya koymak hedefleniyor. Bu çalışma ile birlikte üretim ve bilgilendirme çalışmalarının her safhası kayıt altına alınıyor ve kusursuz bir şekilde takip ediliyor. Danışmanlık hizmeti alanlara devlet tarafından katkı payı da sağlanıyor ve destek veriliyor. Üretimde daha profesyonel bir şekilde ilerleyebilmek ve üretim kalitesini çok daha kısa sürede üst seviyelere taşımak adına gerçekleştirilen muazzam bir uygulama olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Tarımsal danışmanlık ile birlikte istihdamın artması da hedefleniyor ve bu hedefe kısa sürede ulaşmak da mümkün olacaktır. Hem üreticiyi hem de tüketiciyi koruma altına alan bu uygulama son dönemde bir adım daha öne çıktı ve yorumlara bakıldığında da ne kadar olumlu sonuçlar doğurduğunu ve tepkiler aldığını da görebiliyoruz.

Kırsal nüfusun yaşam koşullarının iyileştirilmesi adına da bu uygulamaya başvuruluyor. Üreticiyi destekleyen çalışma programı ile birlikte ürün kalitesindeki artış da gözlenebilir bir hal almış durumda. Bunun yanı sıra ürün çeşitliliği ve üretim hızı da son dönemde önemli bir artış kaydetmiş durumda. 

 

DİĞER PROJELER

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

I