Demirkaya Tarım Danışmanlık
demirkayadanismanlik@gmail.com
0 539 437 15 27

Tarımsal

Tarımsal Danışman Kimdir

Tarımsal Danışman Kimdir

Tarımsal Danışman Kimdir?

Sürdürülebilir üretime katkıda bulunmak ve sahip olduğu teorik/pratik bilgiyi kişi ya da işletmeye aktararak üretimi güçlü hale getirmekle yükümlü olan tarımsal danışman hakkında bilinen çok fazla yanlış var. Dilerseniz Resmi Gazete’de yayımlanan bilgiler ışığında tarımsal danışmanın hangi sorumluluklara sahip olduğunu ve hangi görevleri yerine getirmesi gerektiğini hep birlikte inceleyelim…

  • Doğal kaynakların ve çevrenin korunmasına dair bilinçlenmeyi sağlamak ve bu konuda insanlara bilgi vermek, tarımsal danışmanın en önemli görevlerinden bir tanesidir.
  • İşletme ekonomisi danışmanlığı ile birlikte bu konuda gerekli tavsiyelerde bulunmak da yine tarımsal danışmanın en öneli görevlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.
  • Tarımda aktif olarak çalışan kişilerin daha bilinçli bir şekilde hareket etmesi ve yaptıkları iş hakkında fikir edinmeleri için eğitim programları düzenlemek ve bu programlarda aktif olarak yer almak da yarım danışmanının başlıca görevleri arasında yer alıyor.
  • Üretici örgütlenmesini destekleyen ve bu konuda kişileri harekete geçirecek yetkiye sahip olan kimsedir. Tarımsal danışman, aynı zamanda üretimi kontrol altında tutacak olan belgelerin düzenlenmesini ve takip edilmesini de gerçekleştirecek olan kişidir.

Tarımsal danışman, sahip olduğu yetkileri doğru bir şekilde kullandığı takdirde üretime olan katkısı gerçekten çok büyük olacaktır. Bu meslek kolu ile birlikte hedeflenen şey ise üreticiyi daha bilinçli hale getirmek ve üretimi olabildiğince güçlü kılmaktır.

DİĞER PROJELER

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

I